Talvine räätsamatk

10. märtsi imeilusa päikeselise talvepäeva veetsid 1.- 3. klassi õpilased RMK Pähni Külastuskeskuse matkaradadel. Sügavas lumes, teadagi, on saabastes sumpamine raske. Seetõttu saime jalga räätsad. Ega räätsade jalga saamine ja nendel liikumine esialgu kuigi lihtne polnud, kuid tasapisi harjusime.

Matkarajal uudistasime loomade tegevusjälgi, mida oli kerge pehmelt, sillerdavalt lumevaibalt märgata. Nii jäid silma ühest veekogust teise liikunud mingi käpajäljed, üle männinoorendiku jalutanud põdra ja metskitse sõrajäljed, puude vahel hüpelnud nirgi pisikesed käpajäljed.

Matkarajal kohtusime „tulnukaga“, milleks osutus Soome kunstiõpilaste poolt loodus- ja tehismaterjalist valmistatud neljajalgne sarviline kuju.  

Peale tunniajalist räätsamatka tegime külastuskeskuses väikese söögipausi ning seejärel asusime tagasiteele. Rõuges tegime peatuse, et käia uurimas, milline näeb vesioinas talvel välja. Müttamine läbi paksu koheva lume polnud küll kerge, kuid oli vaeva väärt, sest vesioina tekitatud jääskulptuurid olid imelised.

Õppematkast kokkuvõtet tehes jäid kõlama märksõnad äge, põnev, huvitav. Kindel on, et see matk ei jää viimaseks.

Meie õppekäiku rahastati KIKi projektist ning see oli õpilastele tasuta. Aitäh õpetaja Leelo Viidule ja õpetaja Kadri Juhansonile, kes KIKi projekte taotleda aitavad ja aruandlusega tegelevad.

Õpetajad Anne Heier ja Annika Paavel   

Rohkem pilte vaata siit

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s