Haanja kool Haanja maratonil

4. märtsil toimus 46. Haanja Maraton, mida Haanja Suusaklubi on juba aastaid korraldanud. Maraton on kohaliku kogukonna jaoks üks aasta suursündmuseid. 

Selle suusapeo toimumiseks annab hindamatu panuse meie klubi president ja maratoni peakorraldaja Aare Eiche. Haanja Maraton kuulub koos teiste 5 maratoniga Estoloppeti sarja ja nende korraldamine algab töökoosolekutega juba hilissügisel.

Haanja Maratoni ladusaks korraldamiseks on tööülesanded jaotatud erinevate valdkondade juhtide vahel. Korraldajate hulka on aegade jooksul sattunud rohkelt ka Haanja kooli töötajaid, kes siis omakorda on endale värvanud kolleegide seast abilisi. 

Staadioni stardi- ja finišiala ehituse eest vastutab kooli endine kauaaegne direktor Urmas Veeroja, sekretariaadi tööd juhib õpetaja Anne Heier, Kurgjärve toidupunktis juhatab vägesid õpetaja Evelin Meldre, maratoni lastesõite korraldab õpetaja Kadri Parts. ning suusasõprade toidulaua eest hoolitseb õpetaja Paavo Rüütli. Igal valdkonna juhil on terve hulk vabatahtlikke abilisi, kelle seas on veel palju Haanja kooli ja lasteaia töötajaid ning õpilasi. 

Haanja Maratoni ajal oli avatud ka meie kooli legendaarse õpetaja ja treeneri Harri Neeme suusabaas. Suusabaasi kutsus välisseinale paigaldatud ekraan, kus mängis Harri tegemisi tutvustav video, mille monteeris kokku Hugo Rüütli. Suusabaasis on aeg seisma jäänud umbes 20 aasta tagusesse hetke. Külastajate seas oli ka mitmeid Haanja kooli vilistlasi, kes said tõelise “nostalgialaksu”, taaskohtudes oma vanade suuskadega, millega mitukümmend aastat tagasi Haanja suusaradadel treenitud ning võisteldud sai.

Kooli söögisaalis oli avatud maratonikohvik, kuhu nii õpetajad kui ka õpilased ja nende pereliikmed said tuua erinevaid küpsetisi ja hõrgutisi. Kohviku toiduvalik oli isuäratav ja mitmekesine. Kohvikus oli mõnus lastenurk, kus pere pisimad said end soojendada ja mõnusalt aega veeta. Päeva jooksul külastas kohvikut u 70 inimest. Aitäh perekond Perend, perekond Rõõmusoks, perekond Rüütli, õpetaja Kai ja huvijuht Mariann, et panustasite aega ja vahendeid. Aitäh Pihla, Liisbet, Märt Viidu, Henri, Luise Maria ja Kristjan Oliver, et olite abiks müümisel ja nõude pesemisel. 

Maraton kulges päris tuisusest talveilmast hoolimata edukalt ning loodetavasti kõik maratonil osalejad said raskest päevast positiivse emotsiooni. Maraton lõppes küll laupäeva õhtul, kuid ega sellega vabatahtlike töö veel ei lõppenud. Tuli ju võistluskeskus järgmiseks aastaks taas kokku pakkida ja kõik ruumid ning välialad koristada. Tööd jätkus veel esmaspäevalegi, kui tööõpetuse tundides aitasid tublid õpilased saali kuivama toodud reklaaamlipud ning telgid kokku pakkida ja laoruumi transportida. 

Suur aitäh kõigile, kes aitasid kaasa maratoni edukale toimumisele!

Paavo Rüütli ja Kerli Perend

Fotod: Kerli Perend

Fotod: Paavo Rüütli

Rohkem pilte vaata siit:

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s