1.-6. klassi õppereis Tartusse

Seekordne õppereis Tartusse 9. veebruaril viis meid Vanemuise väiksesse majja muusikaetendust vaatama ning loodusmajja. Muusikaetendus oli nagu muusikatund, kus esialgu tutvustati orkestripille ja nende rolli etenduses ning seejärel esitati varjuteatrina Sergei Prokofjevi muusikaline muinasjutt „Peeter ja Hunt“.  Kas sina tead, kuidas kõlab oboe või  klarnet või mida tähendab varjuteater? Meie teame.

Peale etendust suundusime Tartu loodusmajja, kus 1.- 3. klass osales õppeprogrammis „Lemmikloomad“ ning 4.- 6. klass õppeprogrammis “Eesti metsade imetajad”. 1.-3. klass tutvus loodusmajas elava loomaperega. Nii kohtuti näiteks küülikute, laborirottide, tšintšiljade, deegude, kilpkonnade, sisiprussakate, viirpapagoide ning paljude teiste eksootiliste koduloomadega. Lastele õpetati, kes on lemmikloomad, millised on nende harjumused ja vajadused. Ühtlasi saadi teada, kuidas hoolitseda erinevate loomade eest, õpiti loomi vaatlema ja kirjeldama. Eriti menukas oli loomade söötmine ning nende paitamine. Vapramad võtsid pihku nii raagritsikaid kui prussakaid. 

4.- 6. klassi õpilastele meeldis, et nad said erinevaid loomanahku katsuda; mõnel hakkas surnud loomadest ka kahju. Programmi käigus tutvuti lisaks loomanahkadele ka loomade luude ja väljaheidetega. Programm oli õpetlik ja mitmekesine. Õpilaste lemmikosa oli ringkäik loodusmajas, millest eriliselt meeldejääv oli lemmikloomade ruum. Tähelepanu köitsid raagritsikad ja vöötorav. Julgemad said peos hoida ka prussakaid ja jahumardikaid. Õpilaste jaoks oli uus teadmine, et kilpkonn hammustab ning võib elada väga vanaks.

Õpilaste üldine arvamus oli, et õppekäik oli väga äge. Õpetajad olid sama meelt. Suur tänu Kultuuriranitsa programmile, millest tasuti etenduse piletid ja meie koolile, kes aitas katta sõidukulud. 

Muljeid vahendasid õpetajad Annika Paavel, Kerli Perend ja Anne Heier 

Rohkem pilte vaata siit

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s