Õpilaste teadusfestival 2022

Õpilaste teadusfestival on kevaditi toimuv suursündmus, millega tähistatakse teadust ja noori teaduses. Festivalil leiab aset õpilaste teadustööde riikliku konkursi teine voor ning parimate posterettekannetega on võimalik kohapeal tutvuda. Lisaks on võimalus osa võtta mitmesugustest töötubadest ning kuulata loenguid või vaadata teadusetendusi. Festival toimub kokku kahel päeval. Sel aastal toimus see 12.-13. aprillil Eesti Rahva Muuseumis. Festivali külastus oli kõigile tasuta ning priiks oli tehtud ka kogu muuseumi külastus.

Õpetajad Kadri Juhanson ja Alar Voomets käisid sel aastal kohapeal asja uurimas. Festivalil osalesid ka Võru maakonna tublid noored. Sel aastal oli oma tööd tutvustamas Haanja kooli vilistlane, nüüd Võru Gümnaasiumi 12. klassis õppiv Sirlen Vodi. Tema töö kandis pealkirja „Vodi pere pärimuslood“. Võru maakonnast olid esindatud veel Parksepa Keskkool ning Kääpa Põhikool.

Päev festivalil möödus kiiresti ja põnevalt. Saime infot huvitavate uurimistööde kohta, vaatasime teadusetendust ning kuulasime põnevaid loenguid, külastasime ERMi püsinäitusi ning kiikasime ka üle tee tagurpidi majja. Loodame järgnevatel aastatel viia ka oma kooli õpilasi nii festivalile kuulajaks/vaatajaks kui innustada neid teadustööde konkursist osa võtma. Võita võib päris uhkeid auhindu!

Täpsemat infot teadusfestivali kohta võib lugeda siit https://www.miks.ee/teadusfestival

Õpetajad Kadri Juhanson ja Alar Voomets

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s