Õppepäev Rogosi mõisas

3. juunil, kui 9. klassil oli tähtis matemaatika eksam ja koolimajas pidi valitsema vaikus, otsustasime 1.-3. klassi õpilastega teha koolipäeva Rogosi mõisas. Suvi ja vees sulistamise aeg on ees ootamas ning seetõttu leidsime, et oluline on teha juttu veeohutusest. Kuna Rogosi mõisa vahetus läheduses asub Ruusmäe järv, oli asukoht igati paslik. 

Veeohutusest olime kutsunud kõnelema spetsialisti päästeametist, Kristi Randla. Teemakaartide põhjal rääkisime sellest, mida tohib ja ei tohi veekogu ääres teha. Kõlama jäi, et ainult koos täiskasvanuga võib veekogu ääres ja suplemas käia, et hätta sattumise korral oleks abi koheselt olemas.

Lapsed said proovida päästerõnga heitmist ja päästevestide õigesti selga panemist. 

Õppepäeva teises pooles tutvusime põgusalt Rogosi mõisa ajalooga, vaatasime üle Prantsuse stiilis kujundatud mõisa aia ning seal kasvava jugapuu ja tutvusime loodusõpperaja stendidega. Seejärel tuli oma teadmised proovile panna töölehte lahendades. Kergema töölehega said kõik hakkama, kuid raskem tööleht oli paras pähkel.

Pärastlõunal asusime koolimaja poole teele. Olime saanud üle korrata ja juurde vajalikke teadmisi veeohutusest. Olime tutvunud Rogosi mõisa ajaloo ja mõisapargi taimede ning loomadega. Lisaks kõigele kinkis ilmataat meile päikselise ja sooja päeva.  

Õpetaja Anne Heier

Rohkem pilte vaata siit

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s