Teadust kõigile!

Nagu paljudel varasematel aastatel, kogunes ka tänavu septembrikuu viimasel reedel seltskond teadushuvilisi noori, et suunduda Tartusse teadlaste öö sündmustest osa saama.

Esimeseks peatuskohaks oli eelnevatest aastatest meie lemmikuks kujunenud Tamme Gümnaasium. Ei pettunud me seekordki. Teadust jagati igale eale ja maitsele. Pearõhk oli IT valdkonnal. Seal sai osaleda erinevates viktoriinides ja uudistada, kuidas arvuti seestpoolt välja näeb. Samuti oli võimalik nukkude abil elustamist õppida, vett puhastada ja palju muud. Õpilastele meeldis kõige rohkem keerleva ratta abil pöördlaual liikuda.

Edasi liikusime TÜ Physicumi, kus noored teadlased olid ehitanud Rube Goldbergi masina, mis koosnes 101 elemendist. Selle liikumist oli väga huvitav vaadata, kuigi kõike päriselt ei näinud, sest masin jooksis läbi kahe korruse. Lisaks sai jälgida ka muid huvitavaid füüsikaga seotud katseid.

Järgmiseks liikusime TÜ Chemicumi. Seal sai valmistada endale topsi sisse väikese värvilise vulkaani. Samuti selgitati, kuidas see kõik toimib.

Teadlaste ööle panime punkti Tartu Ülikooli loodusmuuseumis. Seal sai mikroskoobi all vaadelda liblika erinevaid elutsükleid munast valmikuni, maitsta erinevat vett ning avaldada arvamust, kust see pärit on ja milline neist kõige paremini maitseb. Samuti oli reovete teemal viktoriin, mis nii mõnegi ninale väga hästi ei mõjunud. Ornitoloogiaühingu eksperimendis sai igaüks harjutada oma linnuloendamise oskust.

Oli väga huvitav öö. Järgmisel aastal läheme jälle!

Kokkuvõtte tegid õpetajad Anne Heier ja Leelo Viidu

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s